Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty

By admin, 14 września 2015

Grechuta Festival 2015 będzie okazją do spotkania – po raz pierwszy w historii festiwalu – z autorami książki „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”.

Teatr Praska 52 to miejsce dla tych wspomnień szczególne, bo TP52 mieści się w krakowskiej dzielnicy Dębniki. A na Dębnikach kilka pierwszych lat życia – w apogeum „grechutomanii” przełomu lat 60/70 – przeżyła rodzina Grechutów. Notabene blok stoi, i jest używany po dziś dzień.

Wywiad – rzeka opowiada o 36 latach wspólnego życia Danuty i Marka, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach.

Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów.

To szczera opowieść, opisująca codzienność państwa Grechutów w niełatwym dla wszystkich okresie, jakim był komunizm, ale i w czasach wolnej Rzeczypospolitej.

Wywiad przeprowadził Jakub Baran. Książka jest na rynku od 7 grudnia 2011 roku (do tej pory osiągnęła status bestsellera).

 

Spotkanie autorskie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem odbędzie się w niedzielę,
4 października 2015 roku o godzinie 19:00. Zapraszamy do Teatru Praska 52 w Krakowie!
Wstęp Wolny

W ramach przygotowań do festiwalu w 2014 roku dzięki współpracy z partnerem medialnym Grechuta Festival Radiem ZET Gold powstało słuchowisko na podstawie książki. Wybrane fragmenty książki przeczytała Magdalena Różczka. Całość emitowana była na antenie Radia ZET oraz Radia ZET Gold.Teraz każdy może odsłuchać wszystkie odcinki słuchowiska na oficjalnym profilu Marka Grechuty na YouTube: youtube.pl/mgrechuta oraz dzięki poniższemu playerowi.