Duet Leszko & Piątek!

By admin, 14 września 2015

Duet Leszko & Piątek to projekt artystyczny, który powstał kilka lat temu z inicjatywy pani Danuty Grechuty.

Karolina Leszko jest laureatką I nagrody w II edycji „Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty” (2009) odbywającego się corocznie w Krakowie w ramach Grechuta Festival. Dwa lata później, z powodzeniem i uznaniem w oczach Jury, wzięła udział w popularnym telewizyjnym talent show The Voice of Poland, a w 2014 w „Must be the music”. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę rozwija nie tylko w Polsce, w 2013 nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii, m. in. Dragefjellets Musikkorps z Bergen.

Paweł Piątek jest znanym krakowskim muzykiem, aranżerem oraz kompozytorem, współpracuje z wieloma Gwiazdami polskiej sceny muzycznej – m. in. J. Radkiem, G. Turnau, J. Wójcickim. Pisze muzykę teatralną, prowadzi własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa a od 2008 opiekuje się stroną muzyczną Grechuta Festival.

Duet Leszko & Piątek na swoich koncertach wykonuje wyłącznie piosenki Marka Grechuty we własnych, kameralnych aranżacjach. Recital łączy zarówno „złote przeboje” takie jak „Niepewność”, czy „Dni, których nie znamy”, jak i piosenki mniej znane – np. „Nie dotykaj dzikich róż”. W październiku 2014, na zaproszenie Pani Danuty, wystąpił w Koncercie Galowym Grechuta Festival. Z towarzyszeniem orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii brawurowo wykonał „Wędrówkę” i „Świat w obłokach”.

Recital duetu Leszko & Piątek odbędzie się we wtorek, 6 października o godzinie 20:00 w Piwnicy pod Baranami. Informacje na temat możliwości zakupu biletów w cenie 20 zł udziela Piwnica pod Baranami: adres e-mail: bomicek@gmail.com lub ul. św. Tomasza 26, tel: 12 421 25 00.