Drugi dzień festiwalu za nami

By admin, 4 października 2015

Drugi dzień Grechuta Festival 2015 upłynął pod znakiem spotkań z Danutą Grechutą. Najpierw opiekun artystyczna festiwalu odwiedziła studio Radia Kraków, gdzie była gościem kanału Polskie Radio 24. Wywiad poświęcony był głównie twórczości poetyckiej Marka Grechuty. Zapis wywiadu jest dostępny na stronach internetowych Polskiego Radia 24 – wystarczy kliknąć tutaj.

– W duszy zawsze brzmią pierwsze wykonania utworów Marka Grechuty. Interpretacje młodych osób są bardzo interesujące. Powiedziałabym, że w każdym pokoleniu znajdzie się grupa, która poszukuje piosenek Marka i zawsze na nie trafi. Ludzie ci stają się wielbicielami twórczości Grechuty już do późnej starości. Natomiast młodzi odkrywają teksty Marka jako coś niebywałego – mówiła Danuta Grechuta.

Natomiast o 19:00 w Teatrze Praska 52, który jest partnerem festiwalu, rozpoczęło się spotkanie autorskie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem. Tematem była oczywiście książka „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”. Spotkanie połączone było z prezentacją zdjęć i nagrań wideo, które nierzadko po raz pierwszy prezentowane były szerszej publiczności. Więcej o książce także tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w Teatrze Praska 52 autorstwa Michała Kaszuby.